Diyalog

0
1311


Videoda, Build Your Team projesi Panda takımının yaptığı bir canlandırma var. Önce diyalog nasıl OLMAMALI, ve sonra nasıl olmalı gösteriyorlar

Diyalog Oturumu (1/2)

• Diyalog oturumu, diğer tüm öğrenme faaliyetleri için bir yapı ve ritim oluşturur. Bireyin bilgilerini ekip bilgisine dönüştüren “sosyal bir araçtır”.

• Katılımcılar: Bütün ekip katılır. Tipik katılımcı sayısı 10-15’dir. 20’den fazla kişiyle diyalog oturumları çok etkili değildir ve 30’dan fazla kişi ile uygulamada imkansızdır.

• Kullanılan zaman: Diyalog oturumu için en uygun zaman dört saattir. Bu zaman çerçevesinde, çeşitli konuları derin yansıtmak ve düşünmek için yeterli zaman vardır.

• Ritm: Başlangıç ​​ekibinin haftada bir veya iki kez diyalog oturumlarına ihtiyacı vardır. Daha gelişmiş bir ekip haftada bir veya iki kez bir diyalog oturumuna ihtiyaç duyar.

Diyalog Oturumları (2/2)

Ana öğrenme yöntemi diyalogtur. Diyalog,  saygı, açık dinleme, sabırla bekleme ve olumlu dürüstlük ilkeleri ile diğer öğrencilerle birlikte yapılan derin bir tartışmadır. Kolektif düşünmeyi teşvik etmek için kısa konuşmalar ve beyin fırtınası teknikleri de kullanılabilir.

• Koçun rolü kolaylaştırıcı olarak hareket etmektir. Koç başlangıç  ​ekipleri ile yaptığı etkinliklerde daha öğretici iken, daha deneyimli ekiplerde danışılan kişi rolünü üstlenir. Bununla birlikte, koç her zaman diyalog oturumlarında gereklidir.

• Koç, diyaloga kılavuzluk etmek için sorular kullanır. Bu, ekibin mevcut durumu, dinamikleri ve güçlükleri konusunda hassasiyet ve farkındalığı gerektirir.

• Diyalog oturumlarının genellikle bir çeşit ana teması vardır. Rolü, çeşitli tartışmalar için bir “şemsiye” olarak hareket eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen isminizi buraya girin